پیتا را بشناسیم

پیتا

پیتا را بشناسیم: چگونه آتش درونی را تغذیه کنیم

دوشای پیتا، مسئول هضم، متابولیسم و تولید انرژی است. عملکرد اصلی پیتا، دگرگونی است. افرادی که دوشای پیتای آنها غالب است، طبیعتی آتشی دارند که هم در بدن و هم در ذهن، خودش را نشان می دهد.

 

خصوصیات پیتا:
گرمی، سبکی، قدرت، نفوذ، تندی، تیزی، ترشی

 

خصوصیات فیزیکی:
پیتایی ها اغلب سایز و وزن متوسط دارند. گاهی اوقات موهای آنها قرمز روشن است اما کچلی یا موهای نازک نیز در یک فرد پیتایی عادی است. قدرت هضم آنها عالی می باشد، طوریکه گاهی فکر می کنند می توانند همه چیز بخورند. دمای بدن آنها گرم است. خوابشان عمیق و کوتاه است و تمایل جنسی بالایی دارند. وقتی در تعادل هستند، پوست درخشان، هضم عالی، انرژی فراوان و اشتهای قوی دارند. وقتی از تعادل خارج می شوند، ممکن است دچار ناراحتی هایی مثل جوش های پوستی، حس سوزش، زخم معده، گرمای زیادی بدن، سوزش قلب و سوء هاضمه شوند.

 

خصوصیات احساسی:
پیتایی ها هوش زیاد و توانایی قوی در تمرکز دارند. وقتی در تعادل هستند، در تصمیم گیری، معلمی و سخنرانی فوق العاده هستند. آنها دقیق، تیزفهم، روراست و اغلب رک و راست هستند. پیتایی های نامتعادل عصبانی و مجادله گر می شوند.
وقتی پیتایی ها دچار استرس زیادی می شوند، پاسخ نرمال آنها این است که: تو چه کار اشتباهی کردی؟

 

چگونه پیتا را متعادل کنیم؟
پیتا گرم، تند، ترش، تیز و نافذ است. برای متعادل کردن پیتا، انتخاب هایی کنید که خنک و شیرین هستند و ثبات دارند.

1. فعالیت و استراحت خود را متعادل کنید. هر روز، زمانی را برای استراحت به خودتان اختصاص دهید. مراقب باشید که فشارهای زمانی غیر ضروری را برای خودتان ایجاد نکنید.
2. وعده های غذایی را از دست ندهید. همچنین گرسنگی نکشید و برای غذا خوردن صبر نکنید.
3. از غذاهای شیرین، تلخ و گس استفاده کنید. سعی کنید بیشتر غذاهای خنک کننده بخورید مثل میوه های شیرین، ملون و خیار.
4. به طور منظم در طبیعت بروید. در جنگل و آبشارهای طبیعی قدم بزنید. در منزل و در محل کار خود گیاه و گلهای تازه را نگهداری کنید. در نور ماه پیاده روی کنید.
5. روزانه ماساژ بگیرید. از روغن های خنک مثل روغن زیتون یا نارگیل استفاده کنید.
6. رنگ های خنک را استفاده کنید. در لباس پوشیدن و محیط اطراف خود از رنگ های خنک مثل آبی، سبز و نقره ای استفاده کنید.
7. زیاد بخندید، هر روز.
8. از رایحه های خنک و شیرین استفاده کنید. چوب صندل، رز، یاسمین، نعنا، لوندر، رازیانه، و بابونه توصیه می شوند.

 

 

توصیه های غذایی برای پیتا:
از آنجا که پیتای زیاد باعث می شود تا ذهن و بدن، زیادی گرم شوند، از غذاها و مایعات خنک استفاده کنید. غذاهایی که مزه های شیرین، تلخ و گس دارند، بهترین گزینه ها هستند. مصرف غذاهایی که پرادویه، پر نمک و ترش هستند را کاهش دهید.

 

توصیه ها:
1. لبنیات، به بالانس گرمای پیتا کمک می کنند. این شامل شیر، کره و گی است. محصولاتی که ترش هستند و تخمیر می شوند مثل ماست، خامه ترش و پنیر باید به مقدار کم مصرف شوند چراکه مزه های ترش، پیتا را زیاد می کنند.
2. تمام شیرین کننده ها می توانند به اندازه متوسط مصرف شوند به جز شیره و عسل.
3. بهترین روغن ها برای تسکین پیتا، روغن های نارگیل، زیتون و آفتابگردان هستند. از روغن کنجد، بادام و ذرت کمتر استفاده کنید، چراکه گرم کننده هستند.
4. گندم، برنج، جو و جودوسر بهترین غلات کاهش دهنده پیتا هستند. ذرت، چاودار، ارزن و برنج قهوه ای را کمتر میل کنید.
5. میوه های شیرین را میل کنید مثل انگور، ملون، گیلاس، نارگیل، آووکادو، انبه، انار، آناناس کاملا رسیده، پرتقال و آلو.
6. مصرف میوه های ترش را کم کنید مثل گریپ فروت و زردآلو.
7. سبزیجاتی که بیشتر بایستی استفاده شوند عبارتند از: مارچوبه، خیار، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، سبزیجات با برگ سبز، کدو حلوایی، بروکلی، گل کلم، کرفس، بامیه، کاهو، لوبیا سبز، کدو سبز.
سبزیجاتی که بایستی کمتر مصرف شوند عبارتند از: گوچه فرنگی، فلفل تند، هویج، چغندر، بادمجان، پیاز، سیر، تربچه و اسفناج.
8. پیتایی ها باید از چاشنی هایی استفاده کنند که خنک کننده و تسکین دهنده هستند. این شامل گشنیز، هل، زعفران و رازیانه است. ادویه های تند مثل زنجبیل، زیره، فلفل سیاه، شنبلیله، میخک، نمک و دانه خردل باید به مقدار کم استفاده شوند. از مصرف چاشنی های خیلی تند مثل فلفل چیلی و فلفل قرمز اجتناب کنید.
بعد از غذا، دانه رازیانه را بجوید تا اسید معده آرام شود.
9. برای افرادی که گیاه خوار نیستند، مرغ، قرقاول و بوقلمون بهتر از گوشت قرمز، غذاهای دریایی و تخم مرغ هستند چرا که پیتا را زیاد کرده و باید مصرف آنها را به حداقل رساند.

 

اطلاعات ارائه شده در این مقاله، فقط برای استفاده آموزشی شماست و جایگزینی برای توصیه حرفه ای پزشکی، تشخیص یا درمان نیست. همیشه در رابطه با وضعیت پزشکی خاص خود و قبل از مصرف هر گونه مکمل یا رژیم خاص، برنامه ورزشی یا سلامتی، از توصیه یک متخصص بهره بگیرید.

 

مترجم: نُوید عطرچین
منبع: سایت www.chopra.com

 

بیشتر بخوانیم:

آشنایی با آیورودا

رابطه دوشاها و فصول

کافا را بشناسیم: چگونه سلامت و پرانرژی بمانیم
واتا را بشناسیم: چگونه استرس را به حداقل برسانیم و خلاقیت را تفذیه کنیم