5 خوردنی مفید قبل از کلاس یوگا

eat before yoga

اشکالی ندارد که قبل از یوگا چیزی بخورید!

 

خیلی از شاگردان یوگا، بلافاصله بعد از کار به کلاسهای بعدازظهر می آیند، درحالی که از وعده نهار تا آن زمان چیزی نخورده اند. از آنها جملاتی این چنین شنیده می شود که: "من نمی توانم وقتی دلم قار و قور می کند، 100 درصد توان خود را بگذارم، اما می دانم که قبل از کلاس یوگا نباید چیزی بخورم." از طرفی تعداد شاگردانی که به خاطر زیاد خوردن، نمی توانند از حرکت سگ سر پایین لذت ببرند نیز، کم نیست!

 

الکسا نیتر می گوید: شخصا اگر از آخرین وعده غذایی من زیاد گذشته باشد، حتما چیزی قبل از کلاس می خورم که مغذی باشد، به سادگی هضم شود و باعث سنگینی و نفخ نشود. یک ساعت قبل از کلاس برای من زمان مناسبی است.

 

اگر قبل از کلاس چیزی بخورید جنایتی مرتکب نشدید! این مهم است که سطح قند خون، بالانس باشد. برای جلوگیری از پایین آمدن سطح انرژی و بدخلقی در طول کلاس، پیشنهاد می شود که استراتژی های متفاوت غذاخوردن را امتحان کنید: تنظیم زمان غذاخوردن، تنظیم مقدار و نوع غذای مصرفی؛ و صرف غذایی که به راحتی اجازه می دهد حرکت سگ سر پایین خود را انجام دهید.

 

حال به 5 خوردنی اشاره می کنیم که به شما کمک می کنند تا در جلسه بعدی کلاس با تمرکز، سرحال و پر انرژی باشید.

 

موز:

atremehryogabanana
این میوه شیرین، سرشار از پتاسیم است که آن را تبدیل به خوردنی مفیدی قبل از ورزش می کند. به دلیل فعل و انفعال پتاسیم با سدیم، موز باعث می شود که بدن شما دچار کم آبی نشود. منیزیم موجود در آن از گرفتگی عضلانی و نفخ جلوگیری می کند. موز بهترین اسنک برای قبل از کلاس وینیاسای شماست.

 

بادام:

almondyoga
این خوردنی کوچک، انرژی را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد و جلوی گرسنگی شما را می گیرد. بادام شامل پتاسیم، منیزیم و ویتامین e است؛ به بدن شما کمک می کند تا دچار کم آبی نشود و به ماهیچه ها کمک می کند تا قدرت خود را حفظ کنند؛ البته بادام ساده و نمک نزده.

 

آووکادو:

avocadoyoga
بیشتر یوگی ها عاشق آووکادو هستند. آووکادو شامل الکترولیت های ضروری مثل منیزیم و پتاسیم(60 درصد بیشتر از موز) است، که باعث عملکرد صحیح سلولها و ماهیچه ها می شود. آووکادو سرشار از مواد مغذی است و حجم زیادی ندارد، درنتیجه در حرکت مثلث احساس سبکی می کنید و برای ایستادن روی سر احساس قدرت. بیشتر چربی موجود در آووکادو کمک می کند تا کلسترول بد کاهش یابد و ماهیچه های ظریف رشد پیدا کنند.

 

شکلات تلخ:

dark
شکلات تلخ، برای تنظیم نگه داشتن سطح قند خون، بسیار مفید است و جریان خون را به مغز افزایش می دهد. یک تکه کوچک شکلات تلخ قبل از کلاس، تمرکز و قدرت فکوس شما را افزایش می دهد. شکلات تلخ همچنین شامل فنیل اتی لامین، (همان ماده شیمیایی که مغز شما برای آزاد کردن ایندورفین، تولید می کند)و کافئین است. کافئین، هوشیاری را افزایش می دهد بدون اینکه شما را مضطرب کند.

 

اسموتی:

smoothie atremehryoga

برای درست کردن یک اکسیر سبک ولی قدرتمند، همه چهار تفنگدار بالا(موز، بادام، آووکادو، کاکائو) یا انتخابی از چند تای آنها را با آب نارگیل مخلوط کنید. این نوشیدنی به شما کمک می کند که از تمرینتان نهایت فایده را ببرید.

 

منبع: وب سایت mindbodygreen.com
ترجمه: نُوید عطرچین