فواید یوگا چیست؟

یک دلیل برای انجام تمرینات یوگا، این است که به شما احساس بسیار خوبی می دهد. یوگا شما را ریلکس می کند و باعث می شود بدنتان قوی تر و منعطف تر شود. با انجام تمرینات یوگا انرژی دوباره می گیرید. اولین چیزی که باید بدانید این است که هرگز نباید کاری انجام بدهید که به خود صدمه بزنید. قرار است تمریناتی برای بدنتان انجام بدهید؛ کشش ماهیچه ها را هم احساس خواهید کرد که می تواند بعضی اوقات کمی دردناک باشد، اما اغلب مثل یک درد خوب حس می شود؛ درد ناشی از کار کردن عضلات؛ نه هشدار درد ناشی از صدمه! ما شما را گام به گام در وضعیت ها هدایت می کنیم تا اثرات یوگا را به بهترین نحو تجربه کنید.
یوگا دارای فواید بی شماری است. تنفس های عمیق باعث تمرکز ذهن می شود، ریه ها تمیز می شوند و گردش خون افزایش می یابد که در نتیجه آن کل سیستم اکسیژن رسانی می شود. کشش ها باعث افزایش انعطاف می شوند که این موضوع از صدمات جلوگیری می کند. در نتیجه نگهداشتن وزن بدن در وضعیت های متفاوت، عضلات قدرتمند می شوند. همچنین به دلیل تمرکز مورد نیاز، مشکلات روزمره شما در طی انجام تمرینات یوگا ناپدید می شوند.
تمرینات یوگا رویکردی معنوی به سوی سلامتی هستند و شامل تمریناتی می باشند که بر سلامتی ذهن، جسم و بدن تمرکز دارند. در ابتدا فواید بسیار ظریفند ولی در طول زمان وقتی تمرینات یوگا روی روش زندگی شما تاثیر گذاشتند، اثرات مثبت آشکار می شوند. تقویت در دقت و تمرکز، تقویت تفکر و امیدواری، تقویت قدرت تخیل و خلاقیت، تقویت اعتماد به نفس و مثبت گرایی، تقویت قابلیت هماهنگی ذهنی با فیزیکی بدن (کنترل بهتر بدنی)، تقویت اعتقاد (اعتقاد به خالق هستی با برانگیختن قدرت اندیشه و آرامش) از دیگر فواید یوگاست.

 

بیشتر بخوانیم:

از وقتی یوگا انجام می دهم، آدم بهتری شده ام...